fudbal sp

Спорт

Меси прв фудбалер во ТОП 10 најпопуларни спортисти во САД

А1он
Аргентинскиот репрезентативец и член на Барселона, Лионел Меси е првиот фудбалер што успеал да влезе во ТОП 10 листата на најпопуларни спортисти на Америка. Според
Спорт

Капело: Јужноамериканците фаворити на Мундијалот

А1он
Селекторот на руската фудбалска репрезентација Фабио Капело смета дека репрезентациите од Јужна Америка имаат поголеми шанси од европските селекции за освојување на трофејот на Светското
Спорт

Завршија квалификациите за Светското фудбалско првенство

А1он
Со одигрувањето на синоќешните 26 натпревари завршија квалификациите во европската зона за Светското фудбалско првенство во Бразил 2014 година. Директен пласман и прво место во