fudbal sp

Спорт

Завршија квалификациите за Светското фудбалско првенство

А1он
Со одигрувањето на синоќешните 26 натпревари завршија квалификациите во европската зона за Светското фудбалско првенство во Бразил 2014 година. Директен пласман и прво место во
Спорт

Гана бара со Египет да игра на неутрален терен

А1он
Фудбалската федерација на Гана, од Меѓународната фудбалска федерација (ФИФА) побара решавачкиот плеј-оф натпревар за пласман на Светското првенство во Бразил 2014 година, против Египет да
Спорт

Демонстранти ја прекинаа посетата на претставници на ФИФА на Бразил

А1он
Група демонстранти ја прекинаа посетата на официјални претставници на Меѓународната фудбалска федерација (ФИФА) на бразилскиот град Кујаби, за време на надгледувањето на изградбата на стадионот за Светското