fudbal reprezentacija

Спорт

Фудбалската репрезентација се собра во Скопје пред почетокот на мундијалските квалификации

А1он
Цели четири месеци по последниот официјален натпревар против Ерменија во Лигата на нации, македонската фудбалска репрезентација се собра денеска во Скопје на завршни мини подготовки
Спорт

ФФМ ќе им подели рекордна премија од 4,2 милиони евра на репрезентативците за пласманот на ЕП

А1он
Рекордна премија од вкупно 4,2 милиони евра ќе добијат играчите и стручниот штаб на македонската фудбалска репрезентација за пласманот на Европското првенство (ЕП), соопшти попладнево
Спорт

ВИДЕО: Македонија загуби од Ерменија на Кипар и останува во Лигата Ц

А1он
Фудбалската репрезентација на Македонија загуби од Ерменија со 1-0 на стадионот „ГСП“ во Никозија и остана на второто место во групата од Лигата Ц. Не
Спорт

Ангеловски за грчкиот портал „Газета“: Станавме тим во вистинска смисла на зборот

А1он
Се промени менталитетот на тимот. Стигнавме до точка да губиме од Андора, бевме на многу ниско ниво, но ова се промени. Важна улога одигра враќањето
Спорт

Ангеловски повика петмина нови играчи во репрезентацијата за дуелот против Грузија

А1он
Селекторот на македонската фудбалска репрезентација, Игор Ангеловски за дуелот со Грузија в среда на Националната арена од Лига на нации, дополнително ги повика Љупчо Дориев
Спорт

Селекторот Милевски го објави списокот на фудбалери за натпреварот со Ерменија

А1он
Селекторот на репрезентацијата на Македонија до 21 година, Благоја Милевски денеска го објави списокот на фудбалери на кои ќе смета за квалификацискиот натпревар против Ерменија.