fudbal ls

Спорт

Конте доби понудата да биде стручен коментатор на натпреварите од Лигата на шампионите

А1он
Поранешниот тренер на Интер, Јувентус и италијанската репрезентација Антонио Конте може привремено да го промени полето на активност. „Скај Спорт Италија“ го поканува 51-годишниот фудбалски
Спорт

ЛШ: Белорускиот шампион ќе игра во Белград поради санкциите од ЕУ

А1он
Белорускиот фудбалски првак Шахтјор од Солигорск својот домашен натпревар против бугарски Лудогорец во рамки на 1. квалификациско коло во Лигата на шампиони (ЛШ) ќе го
Спорт

ВИДЕО: Челси ја освои титулата во Лигата на шампионите

А1он
Челси е годинашниот победник во Лигата на шампионите откако го совлада Манчестер Сити со 1-0 во финалната пресметка на „Драгао“ во Порто. Каи Хаверц е
Спорт

ВИДЕО: Триесет години од пеналот на Панчев за европска титула на Црвена ѕвезда

А1он
Најдобриот македонски фудбалер на минатиот век Дарко Панчев во интервју за српските медиуми евоцираше спомени од финалето во Купот на европските шампиони во кое на