fudbal ls

Спорт

Манчестер Сити против Реал Мадрид за одржување на теоретските шанси

А1он
Англискиот првак Манчестер Сити го пречекува шпанскиот шампион Реал Мадрид во дерби натпреварот од 5. коло во фудбалската Лига на шампиони. Само победа за Манчестер
Спорт

ВИДЕО: Што беше тоа фер плеј, Луиз Адријано постигна срамен гол

А1он
На дуелот помеѓу Нордсјеланд и Шахтјор во рамките на Лигата на шампионите, сигурно ќе остане запаметен по крајно срамниот потег на Луиз Адријано, кој уште
Спорт

ВИДЕО: Јувентус му одржа лекција на европскиот шампион

А1он
Јувентус вечерва во фантастичен меч го совлада Челси со 3:0 и така направи голем чекор кон елиминационата фаза. Фабио Квалјарела го отвори резултатот откако ја