fudbal ls

Спорт

Супер дерби во ЛШ: Реал – Манчестер Јунајтед

А1он
Супер дербито од осминафиналните натпревари од фудбалската Лига на шампиони ќе се одигра вечер во Мадрид каде што деветократниот европски првак го пречекува Манчестер Јунајтед, освојувачот на
Спорт

Осминафинални натпревари во Лигата на шампионите

А1он
Со два натпревара од осминафиналната фаза вечерва продолжува најквалитетното клупско фудбалско првенство, Лигата на шампионите. На „Местаља“ во Валенсија, истоимената шпанска екипа ќе го пречека
Спорт

Финалистите во Лига Европа од 2016 година ќе играат во Лигата на шампионите

А1он
Фудбалските клубови ширум Европа со задоволство ја прифатија одлуката на УЕФА, финалистите од Лига Европа, почнувајќи од 2016 година, автоматски да добиваат место во најквалитетното европско