fudbal ls

Спорт

Европскиот шампион елиминиран

А1он
Екипата на европскиот шампион, Челзи е елиминирана уште во групната фаза од најелитното фудбалско натпреварување на Стариот континент. Залудна беше победата од 6:1 над Нордсјеланд,
Спорт

Манчестер Сити против Реал Мадрид за одржување на теоретските шанси

А1он
Англискиот првак Манчестер Сити го пречекува шпанскиот шампион Реал Мадрид во дерби натпреварот од 5. коло во фудбалската Лига на шампиони. Само победа за Манчестер