fudbal le

Спорт

Реванш четвртфинални натпревари во Лига Европа

А1он
 Во УЕФА Европа лигата, второто по квалитет клупско фудбалско натпреварување на „Стариот континент“, вечерва ќе бидат одиграни реваншите од четвртфиналната фаза. Екипата на Фенербахче е
Спорт

Базел единствен непоразен гостински тим во четвртфиналето од Лига Европа

А1он
Само фудбалерите на Базел успеаја да останат непоразени на синоќешните први четвртфинални средби од Лигата на Европа на УЕФА. Швајцарскиот претставник во Лондон одигра 2:2
Спорт

На Бенитез виновни за поразот му се лошиот терен и лошата атмосфера

А1он
Тренерот на Челзи Рафаел Бенитез „виновници“ за синоќешниот пораз од Стеауа во Романија види во лошиот терен и лошата атмосфера на стадионот во Букурешт. –