fudbal le

Спорт

Да не беше Виљареал, само англиски клубови ќе играа во европските финалиња годинава

А1он
Манчестер јунајтед и Виљареал вечерва ја зачуваа предноста од првите натпревари во пресметките со Рома и Арсенал и обезбедија пласман во финалето на Лига Европа.
Спорт

Солскјер за убедливата победа над Рома: Покажавме добра реализација

А1он
Тренерот на Манчестер јунајтед, Оле Гунар Солскјер, изрази задоволство од покажаната ефикасност на неговите избраници синоќа на дуелот со Рома. Манчестер јунајтед ја совлада „римската
Спорт

УЕФА во скоро време ќе објави дали ќе се доиграат ЛШ и ЛЕ

А1он
Европската фудбалска асоцијација наскоро ќе објави дали ќе имаат завршница Лигата на шампионите и Лигата на Европа оваа сезона. По официјалната потврда за создавањето на
Спорт

Артета по ремито со Славија: Сами сме виновни што не победивме

А1он
Тренерот на Арсенал, Микел Артета ги сумираше резултатите од натпреварот против Славија (1:1) одигран синоќа во четвртфиналето од Лигата на Европа. – Играта беше под
Спорт

Манчестер јунајтед – Милан, најпривлечна двојка во осминафиналето во ЛЕ

А1он
Во седиштето на Европската фудбалска асоцијација (УЕФА) во швајцарски Нион, попладнево се извлечени двојките за осминафиналето во Лигата на Европа. Најмногу внимание привлекува пресметката Милан
Спорт

Солскјер за ремито со Сосиедад: Најважно е што се пласиравме во осминафиналето

А1он
Тренерот на Манчестер јунајтед, Оле Гунар Солскјер, по синоќешното реми со Реал Сосиедад во реваншот од 1/16-финалето во Лига Европа (0:0), изјави дека тимот игра
Спорт

Гатузо за Гранада: Ако Наполи така го убиваше времето, ќе нè имаше на насловните во весниците

А1он
Тренерот на Наполи, Џенаро Гатузо искажа критики за начинот на кој Гранада го одигра реваншот во 1/16 финалето од Лигата на Европа. Шпанците загубија на
Спорт

За прв пат по седум години, ниту еден германски клуб не се пласираше во осминафиналето од ЛЕ

А1он
Ниту еден германски клуб не избори учество во осминафиналето во Лигата на Европа, за прв пат од 2014 година. Баер Леверкузен два пати загуби од