fudbal italija

Спорт

Пандев: Знам како се игра против Јувентус

А1он
Најдобриот македоснки фудбалер и член на Наполи, Горан Пандев, пред утрешниот дерби натпревар против Јувентус со изјавата дека „азурите“ сакаат одмазда за нечесниот пораз во
Спорт

ВИДЕО: Голот со кој Пандев му донесе победа на Наполи

А1он
Наполи поведе со голот на Марек Хамшик во дуелот против Удинезе, но гостите преку Пинци се вратија на натпреварот. Во судиското продолжение следуваше нова магија