fudbal italija

Спорт

Буфон уште три години во Јувентус

А1он
Капитенот на италијанската фудбалска репрезентација и на Јувентус, Џанлуиџи Буфон изјави дека ја чува мрежата на „Старата дама“ уште три години, потенцирајќи дека нема никаква
Спорт

Пандев се повреди

А1он
Капитенот на фудбалската репрезентација на Македонија и челн на Наполи, Горан Пандев, заработи незгодна повреда на последниот првенствен натпревар против екипата на Џенова. Нашиот интернационалец
Спорт

ВИДЕО: Кваљарела со хет трик во шоуто против Пескара

А1он
Тоа што минатото коло Јуве загуби од Интер, а имаше водство, нервозата ја плати Пескара. Одлична партија на „бјанконерите“, ефикасна, мерак за гледање. Ја наполнија