fudbal italija

Спорт

Фирмата на Беџет Пацоли ќе го гради стадионот на Интер

А1он
Стадионот на италијанскиот фудбалски клуб „Интер“ ќе го гради фирмата „Мабетекс“, сопственост на Беџет Пацоли, еден од најбогатите Албанци во светот и актуелен потпретседател на
Спорт

ВИДЕО: Сампдорија го совлада Јувентус со играч помалку

А1он
Во италијанската Серија А викендов се играат натпреварите од 19. коло кое го одбележуваат шест покажани црвени картони на досега завршените натпревари, како и изненадувачките
Спорт

Расизам во Италија

А1он
Расиситички испад на домашните навивачи го прекина пријателскиот фудбалски наптревар во Италија помеѓу екипите на Про Патрија и Милан кои одиграа само 25 минути. Домашните навивачи на
Спорт

Пато се враќа во Бразил, ќе игра за Коринтијанс

А1он
Бразилецот Александре Пато го напушта Милан и се враќа во својата татковина. Младиот напаѓач е нов играч на свесткиот клупски фудбалски првак Коринтијанс. Според италијанските