fudbal holandija

Спорт

Официјално: Дани Блинд нов селектор на Холандија

А1он
Поранешниот репрезентативец и капитен на Холандија, Дани Блинд, е назначен за нов селектор на популарните „лалиња“. Фудбалската федерација на Холандија и официјално го назначи за