fudbal holandija

Спорт

Ван Дајк: Во холандската репрезентација сите беа вознемирени поради заминувањето на Куман

А1он
Дефанзивецот на Ливерпул и холандски репрезентативец, Вирџил ван Дајк, го коментираше заминувањето на Роналд Куман од селекторското место на националниот тим. – Сите во националниот
Спорт

Венгер се понуди да го замени Куман на селекторската функција во Холандија

А1он
Поранешниот тренер на Арсенал, Арсен Венгер би сакал да стане селектор на Холандија, пренесува „Дејли мејл“. Французинот, наводно, ја понудил својата кандидатура во Холандската фудбалска
Спорт

Братот на Снајдер потврди за желбата на екс-играчот на холандската репрезентација да ја продолжи кариерата

А1он
Џефри Снајдер, братот на поранешниот фудбалер од средниот ред на холандската репрезентација Весли Снајдер, зборуваше за желбата на неговиот брат да се врати во фудбалот.