fudbal germanija

Свет Спорт

Германското обвинителство покрена истрага против салутирањето на Манџукиќ

А1он
Иако хрватскиот фудбалер Марио Манџукиќ, кој настапува за Баерн, демантираше дека на мечот против Нирнберг „салутирал“ во чест на генералите, сепак германското обвинителство ќе покрене