fudbal francija

Спорт

Нант можна следна дестинација на Балотели

А1он
Францускиот прволигаш Нант е заинтересиран за италијанскиот фудбалер Марио Балотели, пренесува „ Calciomercato“. Според изворот, францускиот клуб веќе му дал понуда за договор на 30-годишниот
Спорт

Лорис се искачи на третото место по број на настапи за Франција

А1он
Голманот и капитен на француската фудбалска репрезентација Хуго Лорис се најде во почетниот состав за вечерашниот натпревар во Париз од Лигата на нации против Португалија.
Спорт

Евра проговори за расизмот во француската репрезентација

А1он
Една од легендите на француската репрезентација – Патрис Евра, отворено зборува за расизмот што владее во селекцијата на „петлите“. Евра призна дека значителен дел доаѓа
Спорт

ПСЖ започна преговори за Деле Али, Мурињо даде интересно објаснување за неговото отсуство

А1он
Францускиот шампион Пари Сен Жермен започна разговори за играчот за врска на Тотенхем, Деле Али, според „Телеграф“. Жозе Мурињо го замени англискиот репрезентативец на паузата