fudbal francija

Спорт

Сент Етиен преку пенали до финалето во Лига купот

А1он
Фудбалерите на Сент Етиен се првите финалисти во фудбалскиот Лига куп на Франција, откако синоќа пред своите навивачи по изведување на пенали го победија Лил.