fudbal francija

Спорт

Дејвид Бекам „почувствува“ дека костумот и играњето фудбал не одат заедно

А1он
Поранешниот британски фудбалски репрезентативец Дејвид Бекам, кој сега настапува за францускиот клуб ПСЖ, паузата во националното првенство ја искористи да отпатува во посета на Кина,
Спорт

Олимпик Лион и Олимпик Марсеј одиграа без голови

А1он
Нерешено без постигнат гол заврши последниот натпревар од 28.коло на француската фудбалска Лига 1 меѓу домашниот Олимпик Лион и Олимпик Марсеј. Најголема полза од овој резултат има