fudbal ep

Спорт

ВИДЕО: Пред 61 година, репрезентацијата на СССР ја победи Југославија во финалето на првото ЕП

А1он
На 10 јули 1960 година во Париз, репрезентацијата на СССР ја победи Југославија во финалето на Европското првенство во 1960 година со резултат 2:1. Југославија
Спорт

УЕФА ги активираше мобилните апликации за преземање на билетите за ЕП

А1он
Европската фудбалска асоцијација (УЕФА) објави информација до сите кои добиле код за купување на билети за Европското првенство дека веќе се активни мобилните апликации за
Спорт

Ибрахимовиќ нема да игра на Европското првенство

А1он
Напаѓачот на италијанскиот прволигаш Милан, Златан Ибрахимовиќ, нема да настапи за фудбалската репрезентација на Шведска на претстојното Европско првенство. Ибрахимовиќ го повреди коленото на мечот
Спорт

Верати најверојатно ќе го пропушти Европското првенство

А1он
Играчот за врска на италијанската фудбалска репрезентација и на ПСЖ, Марко Верати (28) ги повреди лигаментите на десното колено, поради што неговиот настап на претстојното
Спорт

Руските организатори на ЕП дадоа „зелено светло“ за навивачи од странство

А1он
Здравствените рестрикции поради Ковид-19 ќе бидат минимални за натпреварите од Европското фудбалско првенство, кои ќе се играат во Санкт Петерсбург, а стадионот ќе биде исполнет
Спорт

Румениге: Чеферин разгледува одржување на ЕП со еден домаќин

А1он
Претседателот на УЕФА Александар Чеферин разгледува одржување на претстојното Европско првенство (ЕП) во една, наместо во 12 држави, како што првично е планирано. Ова, синоќа
Спорт

Германски виролог предвидува ново одложување на ЕП во фудбал

А1он
Пандемијата на коронавирус ќе ја принуди УЕФА да го одложи претстојното Европско првенство (ЕП) во фудбал, оцени денеска германскиот вирoлог Карл Лаутербах. Тој, во интервју
Спорт

Чеферин: Пласманот на македонската репрезентација на ЕП е шанса за промоција на една мала држава

А1он
Претседателот на УЕФА Александар Чеферин рече дека е пријатно изненаден од пласманот на македонската репрезентација на претстојното Европско фудбалско првенство (ЕП), оценувајќи дека тоа е