fudbal argentina

Спорт

Маскерано го изедначи рекордот на Занети по бројот на натпревари во репрезентацијата

А1он
Хавиер Маскерано го повтори рекордот на Хавиер Занети по бројот на натпревари одиграни за аргентинскиот национален фудбалски тим. Маскерано ноќеска настапи на пријателскиот натпревар против
Спорт

Бока Јуниорс му нуди договор на Буфон

А1он
Аргентинскиот фудбалски клуб Бока Јуниорс е заинтересиран за голманот на Јувентус, Џанлуиџи Буфон, објави „Радио Континентал“. Италијанскиот легендарен голман на лето може да стане слободен
Спорт

Сампаоли ја презема одговорноста за катастрофата со Шпанија

А1он
Селекторот на аргентинската фудбалска репрезентација, Хорхе Сампаоли вината за синоќешниот убедлив пораз од Шпанија ја префрли кон себе и побара новинарите и јавноста да не
Спорт

Сампаоли: Мундијалот е како револвер на главата на Меси

А1он
Аргентинскиот селектор Хорхе Сампаоли смета дека Лионел Меси е под голем психолошки притисок пред почетокот на Светското првенство во Русија. Во изминатите неколку дена многу
Спорт

Меси: Се повлекуваме од репрезентацијата во случај на неуспех на СП

А1он
Лионел Меси најави негово и на уште неколку други фудбалери повлекување од аргентинската репрезентација во случај на неуспех на Светското првенство во Русија. – Ако