fudbal anglija

Спорт

Нема пауза во Премиер лигата

А1он
Претставници на сите 22. премиерлигашки екипи се договорија денеска најсилното англиско фудбалско првенство да продолжи според планираниот распоред и покрај големиот број заразени фудбалери со
Спорт

Евертон го осуди хомофобичното скандирање на своите навивачи

А1он
Премиерлигашот Евертон ги осуди денеска своите навивачи, кои во четвртокот на првенствениот дуел на гостински терен против Челзи навредуваа еден од домашните фудбалери со хомофобични
Спорт

Тренерот на Брентфорд повика да се одложи премиерлигашкото коло поради коронавирус

А1он
Тренерот на англискиот прволигаш Брентфод, Томас Френк, изјави дека треба да се одложи целото коло во Премиер лигата овој викенд поради сè поголемиот број заразени
Спорт

Рангник: Јас сум повеќе од среќен и позитивно изненаден

А1он
Генерално, сум повеќе од среќен и позитивно изненаден од физичката состојба на играчите и интензитетот на играта. Првиот половина час беше навистина добар. Нашето темпо
Спорт

Роналдо го воодушеви фудбалскиот свет со апсолутен рекорд според постигнати голови

А1он
Постигнувајќи два гола во победата на Манчестер јунајтед во премиерлигашкото дерби против Арсенал (3-2), португалската фудбалска ѕвезда Кристијано Роналдо (36) дојде до неверојатна бројка од
Спорт

Рангник чека работна дозвола да дебитира на клупата на Јунајтед

А1он
Новиот тренер на Манчестер јунајтед, Ралф Рангник, нема да ја води екипата во четврток на дуелот од Премиер лигата против Арсенал, бидејќи неговата работна виза