fudbal anglija

Спорт

ВИДЕО: Јубилејни погодоци на легендите на Јунајтед, кикс на Челзи и Сити

А1он
По четвртото коло Премиер лигата повеќе нема екипи со максимален ефект. Најимпресивната победа попладнево ја забележа Арсенал, кој со 6:1 беше подобар од Саутемптон. Гостите
Спорт

ВИДЕО: Ван Перси од трагичар до хет трик и јунак на Јунајтед

А1он
Манчестер Јунајтед беше на работа на пораз на гостувањето кај Саутемптон, но Робин ван Перси од трагичар по промашен пенал, постигна хет-трик и стана херој.
Спорт

ВИДЕО: Првенци на Подолски и Казрола за победа на Арсенал над Ливерпул

А1он
Арсенал со 2-0 славеше на гостувањето во Ливерпул во големото дерби на третото коло  од Премиер-лигата. „Топчиите“ до триумфот стигнаа со головите на Лукас Подолски
Спорт

ВИДЕО: Дали Руни го одигра последниот натпревар за Манчестер Јунајтед?

А1он
Во саботата вечер Вејн Руни е пренесен итно во болница заради повреда во натпреварот со Фулам. Незгодната повреда во пределот на коленото ќе го чини