fudbal anglija

Спорт

ВИДЕО: Џон Тери ќе паузира неколку недели

А1он
Англискиот клуб Челзи соопшти дека капитенот Џон Тери ќе мора да паузира неколку недели поради повредите на коленото на натпреварот од Премиер лигата против Ливерпул.
Спорт

ВИДЕО: Челзи загуби два, Ливерпул освои еден бид

А1он
Без победник со резултат 1:1 заврши дерби натпреварот од Англиското фудбалско првенство меѓу Челзи и Ливерпул одигран вечерва на „Стемфорд Бриџ“ во Лондон. Џон Тери
Спорт

ВИДЕО: Хет-трик на Чичарито за пресврт и победа на Јунајтед

А1он
Во Англиското фудбалско првенство викендов на програмата се натпреварите од 11.коло, а во последниот денешен дуел, Манчестер Јунајтед победи на гостувањето во Бирмингем кај Астон