fudbal anglija

Спорт

Кутињо на чекор до трансфер во Арсенал

А1он
Бразилскиот фудбалер Филипе Кутињо е пред трансфер во Арсенал и враќање во Премиер лигата, каде со успех претходно настапуваше за екипата на Ливерпул. Според англиските
Спорт

На Англичаните може да им биде забрането да присуствуваат на фудбалски натпревари поради расистички говор на Интернет

А1он
Британската министерка за внатрешни работи Прити Пател предложи закон според кој за расистички навреди на Интернет на лице може да му биде забрането да присуствува
Спорт

Де Хеа: Секој тренинг на Манчестер jунајтед под водство на Рангник е интензивен

А1он
Голманот на Манчестер јунајтед, Давид де Хеа зборуваше за неговата работа под водство на главниот тренер на тимот Ралф Рангник. – Секој тренинг на Манчестер
Спорт

Арсенал се одлучи за можна замена за Обамејанг

А1он
Премиерлигашот Арсенал е во потрага по соодветна замена за напаѓачот Пјер-Емерик Обамејанг, пренесува „Марка“. Според шпанскиот весник, фудбалерот наскоро може да го напушти тимот. „Топчиите“
Спорт

Грилиш: Цената од 100 милиони фунти значи дека кога сте во сушна сезона, луѓето прашуваат дали вредите за парите

А1он
Фудбалерот од средниот ред на Манчестер сити, Џек Грилиш ги сподели своите впечатоци од играњето за клубот од „Етихад“. – Цената од 100 милиони фунти
Спорт

Познат распоредот на полуфиналните натпревари во англискиот Лига куп

А1он
Организаторите на англискиот фудбалски Лига куп го соопштија денеска распоредот на полуфиналните натпревари, кои се на програмата на почетокот од идната година. Првиот натпревар од
Спорт

Манчестер јунајтед сака да го задржи Кавани до следното лето

А1он
Напаѓачот на Манчестер јунајтед, Единсон Кавани може да остане во тимот до летото 2022 година, пишува „Дејли Мејл“. Според британскиот весник, поради ситуацијата со коронавирусот,
Спорт

Сити двојно му ја зголеми платата на Силва

А1он
Премиерлигашот Манчестер сити одлучи да го награди својот играч за врска Бернардо Силва за одличните настапи оваа сезона преку значително зголемување на годишната плата, јавија