fudbal anglija

Спорт

Погба ги прекина преговорите со Манчестер јунајтед за продолжување на договорот

А1он
Играчот од средниот ред на Манчестер јунајтед, Пол Погба ги прекина преговорите за продолжување на договорот, објави „ЕСПН“. Договорот на играчот е пресметан до летото
Спорт

Скај спортс: Манчестер јунајтед нема да го отпушти Солскјер

А1он
Оле Гунар Солскјер може да ја задржи функцијата главен тренер на Манчестер јунајтед. Претходно беше објавено дека клубот имал контакт со екс-тренерот на Интер Антонио
Спорт

На играчи од англиската Премиер лигата понудени лажни сертификати за вакцинација за 1.000 фунти

А1он
На фудбалери од Премиер лигата им биле понудени документи за вакцинација против коронавирус. Според „Дејли мејл“, измамници отишле кај играчи од Премиер лигата и им
Спорт

Конте подготвен да го тренира Манчестер јунајтед, но сака тригодишен договор

А1он
Италијанскиот фудбалски тренер Антонио Конте останува приоритетна опција на Манчестер јунајтед во случај на отпуштање на Оле Гунар Солскјер. Според новинарот Николо Шира, Италијанецот се
Спорт

Рио Фердинанд хоспитализиран откако го гледал натпреварот Манчестер јунајтед – Ливерпул

А1он
Поранешниот дефанзивец на Манчестер јунајтед, Рио Фердинанд, заврши во болница следејќи го поразот на „црвените ѓаволи“ од Ливерпул со 0:5 во деветтото коло од Премиер
Спорт

Роналдо по дебаклот со Ливерпул: Самите сме одговорни, нашите навивачи заслужуваат многу повеќе

А1он
Фудбалерот на Манчестер јунајтед, Кристијано Роналдо, по поразот од Ливерпул (0:5) во натпреварот од 9. коло на Премиер лигата – Понекогаш не е можно да
Спорт

ВИДЕО: Ливерпул го прегази Манчестер Јунајтед со 0-5 на „Олд Трафорд“

А1он
Ливерпул дојде на „Олд Трафорд“ и го прегази Манчестер Јунајтед како брз воз. Требаше да биде дерби, но тимот на Оле Гунар Солскјер доби неверојатно