fudbal anglija

Спорт

Ромеро побарал да си оди од Манчестер Јунајтед

А1он
Голманот на Манчестер јунајтед, Серхио Ромеро, сака да се договори со клубот за предвремено раскинување на договорот, пренесуваат британските медиуми. Според изворот, 33-годишниот Аргентинец по
Спорт

Погба може да се пресели во Реал на лето, Манчестер јунајтед ја намали неговата цена

А1он
Фудбалерот за врска на Манчестер јунајтед, Пол Погба, може да го напушти клубот, според „Дејли меил“. Британскиот весник посочува дека 27-годишниот Французин може да направи
Спорт

Клоп разјасни за работите во врска со случајот Жота-Фирмино

А1он
Новото засилување на Ливерпул, Диого Жота одигра уште еден одличен натпревар откако беше донесен на „Енфилд“. Португалецот започна како стартер против Аталанта на сметка на
Спорт

Сити подготвува преддоговор за Меси во зимскиот преоден рок

А1он
Премиерлигашот Манчестер сити ќе му понуди преддоговор на напаѓачот на Барселона, Лионел Меси во јануари, објави „Телеграф“. Забележано е дека Аргентинецот не планира да разговара
Спорт

Манчестер јунајтед упати само еден удар кон голот на Арсенал во првото полувреме

А1он
Фудбалерите на Манчестер јунајтед имаат потешкотии при создавањето шанси на денешниот дуел со Арсенал во првото полувреме од дербито на 7. коло од Премиер лигата.
Спорт

Ливерпул е 63 натпревари без пораз на домашен терен во Премиер лигата и го повтори својот рекорд

А1он
Актуелниот англиски фудбалски шампион Ливерпул вечерва го победи Вест Хем со 2:1 во рамките на 7. коло во Премиер лигата. „Црвените“ немаат претрпено ниту еден