frost

Свет

Фрост: Велика Британија повторно е целосно независна држава

А1он
Британскиот главен преговарач за Брегзит, Дејвид Фрост, изјави по постигнувањето на трговскиот договор со Европската унија, дека Велика Британија од 1 јануари „повторно ќе биде