fliorida

Свет

Трамп прогласи вонредна состојба во Флорида поради ураганот Дориан

А1он
Американскиот претседател Доналд Трамп синоќа прогласи вонредна состојба во сојузната држава Флорида пред налетот на ураганот Дориан. Трамп предупреди дека Дориан може да биде „апсолутно