fk skupi

Спорт

Седлоски по елиминацијата од Санта Клара: Задоволен сум од реваншот, игравме со многу силен противник

А1он
Заврши европската авантура за Шкупи во Конференциската лига на УЕФА со синоќешниот пораз од Санта Клара (0:2). Португалскиот тим и на првиот дуел беше поуспешен
Спорт

Шкупи се засили со репрезентативецот Радески

А1он
Вицешампионот Шкупи ќе биде посилен во реваншот од Конференциската лига против Санта Клара в четврток во Португалија за Марјан Радески, откако напаѓачот на македонската фудбалска