fifa

Спорт

ФИФА не ја прифати жалбата на Костарика за поништување на натпреварот со САД

А1он
Светската фудбалска асоцијација – ФИФА не ја прифати жалбата на Костарика која бараше, поради невреме да се поништи квалификацискиот натпревар против САД одигран во петокот.
Спорт

Пандев ја обвини ФИФА за малверзација со гласовите за избор на најдобар тренер

А1он
Капитенот на македонската фудбалска репрезентација Горан Пандев ја обвини ФИФА дека при изборот на најдобар тренер за 2012 година, неговиот глас даден за Жозе Мурињо
Спорт

Скок од пет места за Македонија на ФИФА ранг листата

А1он
Македонската фудбалска репрезентација направи скок од пет места на најновата рејтинг листа што денеска ја објави Светската фудбалска асоцијација – ФИФА. Македонија на мартовското рангирање
Спорт

„Цаирос“ системот ќе кажува дали топката ја поминала гол линијата

А1он
Системот на германската компанија „Цаирос“ ја доби потребната лиценца од Светската фудбалска федерација – ФИФА за разрешување на спорните моменти на натпреварите околу поминување на
Спорт

ФИФА казни 58 лица за местење натпревари во Кина

А1он
Меѓународната фудбалска федерација (ФИФА) ја потврди доживотната суспензија што Кинеската фудбалска федерација им ја изрече на 33 играчи и функционери поради местење натпревари. Истовремено, на
Спорт

ФИФА се заложи за построги закони против местењето натпревари

А1он
Раководителите на Меѓународната фудбалска федерација (ФИФА) денеска на состанокот со претставници на Интерпол се заложија за построги закони, со цел да се спречи местењето натпервари.
Спорт

Македонија повторно напредуваше на ФИФА листата

А1он
Македонската фудбалска репрезентација за две места го подобри својот пласман на најновата рејтинг листа што денеска ја објави Светската фудбалска асоцијација – ФИФА. Сега Македонија
Спорт

„Франс Фудбал“: Катар ги купил гласовите за СП во 2022 година

А1он
Фудбалскиот неделник „Франс фудбал“ денеска го обвини Катар дека ги купил гласовите за добивање на правото за организирање на Светското првенство во фудбал во 2022