ffm

Спорт

Бошко Ѓуровски претставен како нов селектор на Македонија

А1он
Фудбалската репрезентација на Македонија во следните две години ќе биде предводена од Бошко Ѓуровски. Последниот ангажман на Ѓуровски беше како помошник на Драган Стојковиќ –
Македонија

Груевски и Орбан ја посетија „Куќата на фудбалот“

А1он
Премиерте на Македонија и на Унгарија, Никола Груевски и Виктор Орбан, денеска ја посетија спортската академија „Куќата на фудбалот“. Премиерот Орбан се потпиша во книгата
Спорт

Проект на ФФМ и општина Гостивар за осовременуввање фудбалски терени

А1он
Фудбалската федерација на Македонија и општина Гостивар во рамки на заеднички проект ќе вложат триста илјади евра за осовременување на фудбалски терени. – Реконструкцијата на
Спорт

ФФМ се извини, направила техничка грешка со гласовите на Пандев

А1он
Фудбалската федерација на Македонија излезе со инфорамција околу гласините и шпекулациите кои неправедно беа насочени кон капитенот на фудбалската репрезентација на Македонија, Горан Пандев при гласањето
Спорт

ФФМ ги избра новите секлектори што ќе ги предводат младинските селекции

А1он
Фудбалската федерација на Македонија на седница на Управниот одбор официјално ги избра новите селектори кои ќе ги предводат младинските национални репрезентации. Никола Аврамовски е избран
Спорт

Хаџиристески: Новиот претседател на ФФМ ќе има поддршка од власта

А1он
Досегашниот претседател на ФФМ за А1 кажа дека заминувањето била негова лична одлука. „Не можам да кажам дали имало или немало притисок. Одлучив да биде
Спорт

Илчо Ѓорѓиоски избран за претседател на Фудбалската федерација на Македонија

А1он
Илчо Ѓорѓиоски е новиот претседател на Фудбалската федерација на Македонија (ФФМ). Единствената кандидатура на Ѓорѓоски со акламација беше одобрена од 110-те делегати присутни на денешното