evroliga

Спорт

ВИДЕО: Тежок инцидент во Љубљана, судијата доби бокс во глава

А1он
Познатиот словенечки музичар Зоран Предин синоќа предизвика тежок инцидент по завршувањето на кошаркарскиот натпревар Унион Олимпија – Будивелник кога со бокс удри еден од тројцата судии.
Спорт

Трет пораз за Фенербахче во ТОП 16 од Евролигата

А1он
Тимот за кој настапува македонскиот кошаркарски репрезентативец Лестер Бо Мекејлеб синоќа го претрпе третиот пораз во Е групата од ТОП 16 фазата на Евролигата. Фенербахче