evrobasket

Спорт

Браќата Гасол најверојатно ќе настапат на Евробаскет 2017

А1он
Селекторот на шпанската кошаркарска репрезентација, Серхио Скариоло, најави дека браќата Пау и Марк Гасол би требало да бидат дел од репрезентацијата на следното Европско првенство,
Спорт

Летонија продолжува со победите во квалификациите за Евробаскетот 2015

А1он
Кошаркарската репрезентација на Летонија е единствената со четири победи во квалификациите за Евробаскет 2015. На синоќешниот дуел со Шведска, Летонците дури по продолжение стигнаа до