evro 2020

Спорт

Сите англиски навивачи на ЕУРО2020 ќе мора да имаат ковид-пасоши

А1он
Навивачите на англиската фудбалска репрезентација ќе мораат да покажат ковид пасоши доколку сакаат да присуствуваат на натпреварите што во рамките на групната фаза од ЕУРО2020
Спорт

Челзи и Сити со најмногу фудбалери на ЕУРО2020, Македонија со 23-ца „странци“ и тројца „домашни“

А1он
Од вкупно 26 фудбалери во македонскиот систав за ЕУРО2020, 23-ца настапуваат во европски лиги, а само тројца во домашното првенство. „Честа“ на македонскиот прволигашки фудбал
Спорт

Вработени на Инфективната клиника добија билети за Европското првенство

А1он
Претседателот на Фудбалската федерација на Македонија (ФФМ) Муамед Сејдини денеска им ги врачи билетите за Европското првенство на вработените од Клиниката за инфективни болести и
Спорт

Пандев: Само нека си мислат дека сме аутсајдери, тоа ни одговара

А1он
Капитенот на македонската фудбалска репрезентација Горан Пандев во интервју за австрискиот весник „Кроне“ порача дека на „црвено-жолтите“ би им одговарала улогата на аутсајдер на претстојното
Спорт

За Англија сѐ помалку од полуфинале на Европското првенство е неуспех, вели Саутгејт

А1он
Англија мора да избори полуфинале на стадионот „Вембли“ на ЕУРО 2020, а секој друг резултат освен пласман меѓу четирите најдобри европски репрезентации ќе биде неуспех,
Спорт

Наместо во единаесет, УЕФА поради пандемијата може да го одржи Евро 2020 во само една земја

А1он
Европската фудбалска федерација дозволи намалување на бројот на градови-домаќини на Евро 2020, поради ситуацијата со коронавирусот. Француското издание на „Ле Паризиен“ пишува дека поради пандемијата,