eurostandard banka

Економија

Корисниците на социјална и детска заштита кои биле клиенти на Еуростандард банка можат да ги подигнат парите од други банки

А1он
Од Министерството за труд и социјална политика соопштија дека клиентите на „Еуростандард банка“, кои имаат парични права од социјална и детска заштита и згрижувачките семејства,
Економија

Фонд на ПИОСМ: Сите кои земаат пензија во Еуростандард банка да достават известување преку која банка да им се врши исплатата

А1он
Сите корисници на пензија на кои им се врши исплата на пензијата на трансакциските сметки во Еуростандард банка АД Скопје, најдоцна до 21 месецов треба
Економија

Блокирано плаќањето сметки и исплатата на пензии во „Македонски пошти“

Кристијан Ландов
Поради пропаѓањето на „Еуростандард банка“, платниот промет во „Македонски пошти“ е блокиран, соопшти генералниот директор Ејуп Рустеми. Тоа значи дека не може да се наплаќаат
Економија

Почнува процедурата за обесштетување на граѓаните што имаа депозити во Еуростандард банка

А1он
Фондот за осигурување на депозити соопшти дека граѓаните кои имаа депозити во Еуростандард банка, на која вчера Народната банка ѝ ја одзеде лиценцата за работа,
Економија

АСО: Одземањето на лиценцата на Еуростандард банка нема да влијае врз осигурителниот пазар

А1он
Осигурителниот пазар останува стабилен и развојот на настаните околу Еуростандард банка нема да влијаат негативно врз ликвидноста и солвентноста врз работењето на осигурителните компании, велат
Економија

Еуростандард банка: Продолжуваме со своето работење, заштедите на клиентите се безбедни

А1он
Еуростандард банка АД Скопје ја известува јавноста дека во текот на денешниот ден се пласирани лажни информации кои се однесуваат на функционалноста на редовното работење
Економија

Народната банка денеска ја затвори „Еуростандард банка“

Кристијан Ландов
Стечајна постапка за „Еуростандард банка“ ќе побара Народната банка од судот, најави гувернерката Анита Ангеловска-Бежоска. Таа кажа дека се направени максимални напори за да не