eurosong

Магазин

ВИДЕО: Тамара се пласираше во финалето на Евровизија

А1он
Тамара Тодевска со песната „Proud“ обезбеди место во финалето на 64. Евровизија, што се одржува во Тел Авив, Израел. Таа вечерва во полуфиналето настапи под
Магазин

Тамара Тодевска со песната „Proud“ вечер ќе настапи на Евровизија

А1он
Пејачката Тамара Тодевска со песната „Proud“ („Горда“) вечер ќе настапи во втората полуфинална вечер на 64. Евровизија, што се одржува во Тел Авив, Израел. Тамара
Свет

Исламски џихад се закани: Ќе го спречиме одржувањето на изборот за Песна на Евровизија

А1он
Палестинското движење Исламски џихад од Појасот Газа денеска се закани дека ќе го спречи одржувањето на изборот за Песна на Евровизија, кој почнува за 10
Магазин

Мадона ќе настапи на Евровизија за милион долари

А1он
Познатата американска поп-пејачка Мадона ќе настапи на фестивалот Песна на Евровизија во Израел за хонорар од милион долари. Трошокот го презеде милијардерот Силван Адамс. Тој
Магазин

ВИДЕО: Холандскиот претставник најголем фаворит на Евровизија

А1он
До Песната за Евровизија остануваат 56 дена, па обложувањата за годинешната победничка песна, почнаа. Според обложувалниците, со 21 отсто шанси за победа, на прво место
Магазин

Марија Спасовска ќе ја претставува Македонија на Јуниорскиот Евросонг 2018

А1он
Марија Спасовска, ученичка во осмо одделение од Основното училиште „Александар Македонски“ од Скопје ќе ја претставува Македонија на 16-то издание на Јуниорскиот Евросонг кој се