euro 2020

Спорт

Далиќ: Против Хрватска сите играат со 200 отсто

А1он
Тренерот на хрватската фудбалска репрезентација Златко Далиќ по поразот од Унгарија (2:1) во квалификациите за ЕУРО 2020 изјави дека противниците на „коцкестите“ играат посебно мотивирани.
Спорт

ЕП 2020: Македонија освои бод на гостувањето кај Словенија

А1он
Репрезентацијата на Македонија ремизираше 1:1 против Словенија на гостински терен во второто коло од квалификациите за ЕП 2020. Миха Зајц во 34-тата минута донесе водство
Спорт

Ангеловски: Подготвени влегуваме во дуелот со Словенија

А1он
Селекторот на фудбалската репрезентација на Македонија, Игор Ангеловски, на официјалната прес-конференција пред утрешниот наптревар против Словенија во квалификациите за ЕП 2020 изјави дека во тимот