euleks

Регион

Уапсен претседателот на ветеранската организација на ОВК, Хисни Гуцати

А1он
Полицијата на Меѓународната мисија за владеење на правото во Косово ЕУЛЕКС го приведе претседателот на Организацијата на воени ветерани на ОВК Хисни Гуцати тој е
Регион

Ветераните на ОВК му порачаа на ЕУЛЕКС дека ќе му одговорат „исто како на Југославија“

А1он
Секретарот на Организацијата на воени ветерани на Ослободителната војска на Косово (ОВВ-ОВК), Фатон Клинаку, по денешниот упад на полицијата на Меѓународната мисија за владеење на
Регион

ВИДЕО: ЕУЛЕКС упадна во канцелариите на ветераните на ОВК, најавени нови апсења

А1он
Меѓународната мисија за владеење на правото во Косово ЕУЛЕКС упадна претпладнево во канцелариите на Организацијата на воени ветерани на Ослободителната војска на Косово (ОВК) во
Регион

Шефот на ЕУЛЕКС го пофали Хоти за скромноста и откри дека отпатувал за Брисел

А1он
Косовскиот премиер Авдулах Хоти отпатувал вчера за Брисел, каде што утре треба да ги продолжи преговорите со претставници на Србија, но јавноста за тоа не
Регион

Назначен новиот шеф на ЕУЛЕКС мисијата на Косово

А1он
Ларс Гунар Вигемарк ќе биде новиот шеф на мисијата ЕУЛЕКС на Косово од први декември, соопшти европската служба за надворешни работи. Вигемарк ќе биде задолжен