eto

Спорт

Ето официјално се кандидираше за прв човек на камерунскиот фудбал

А1он
Легендарниот напаѓач Самуел Ето (40) денеска во придружба на своите приврзаници поднесе официјална кандидатура за претседател на Камерунската фудбалска федерација. Ето на nовинаритe пред седиштето