erling holand

Спорт

Ливерпул може да го добие Холанд во летниот трансфер период

А1он
Премиерлигашот Ливерпул покажува интерес за напаѓачот на Борусија Дортмунд, Ерлинг Холанд, објави „Sky Sport Deutschland“. Според германскиот медиум, „Црвените од Енфилд“ се обидуваат да го
Спорт

Холанд објасни зошто ја избра Борусија пред Манчестер Јунајтед

А1он
Фудбалерот на Борусија Дортмунд, Ерлинг Холанд, ги определи шпекулациите, дека Манчестер Јунајтед сеоткажале од него поради високи барања за плати, како комични. Норвешкиот напаѓач изјави
Спорт

Холанд седми играч во историјата на Бундеслигата со хет-трик во својот деби натпревар

А1он
Напаѓачот Ерлинг Холанд се запиша во историјата на Германското фудбалско првенство како седми играч кој во својот деби натпревар постигнал три гола. Фудбалерот на Борусија
Спорт

Холанд објасни зошто ја избра Борусија пред Јунајтед и Јуве

А1он
Новата аквизиција на Борусија Дортмунд, Ерлинг Холанд откри зошто ги избра „жолто-црните“ пред Манчестер Јунајтед и Јувентус, кои, исто така, беа зад неговите петици. –