erdogan

Свет

Партијата на Ердоган го загуби апсолутното мнозинство во парламентот

А1он
Владејачката Партија на правдата и развојот на претседателот Реџеп Таип Ердоган го загуби апсолутното мнозинство и нема да може сама да формира влада. Партијата доби