erdogan

Свет

Ердоган попушти: Му се извини на Путин поради смртта на рускиот пилот

А1он
Турскиот претседател Реџеп Таип Ердоган му се извини на Владимир Путин поради смртта на рускиот пилот, соопштија од Кремљ. Путин примил писмо од Ердоган во
Регион

Ердоган порано се враќа од Луисвил, нема да присуствува на погребот на Мухамед Али

А1он
Турскиот претседател Реџеп Тајип Ердоган, кој требаше да присуствува на погребот на боксерската легенда Мухамед Али во американската сојузна држава Кeнтаки, одлучил да ја скрати
Регион

Ердоган: Тероризмот е најголем проблем за муслиманскиот свет

А1он
Тероризмот е најголемиот проблем за муслиманскиот свет, изјави денеска турскиот претседател Реџеп Тајип Ердоган, објавувајќи дека земјите-членки на Организацијата за исламска соработка (ОИК) ги усогласиле
Регион

Ердоган: Ќе ја отвориме границата со Сирија доколку тоа биде неопходно

А1он
Турција е подготвена, доколку тоа биде неопходно, да ја отвори границата и во земјата да ги пушти десетиците илјади сириски бегалци кои останаа заглавени на
Регион

Ердоган: Зад двојниот атентат во Анкара стои обединета терористичка група

А1он
Зад двојниот самоубиствен атентат во Анкара, што го однесе животот на 102 лица, стои обединета терористичка група, изјави турскиот претседател Реџеп Таип Ердоган, цитиран од
Свет

Партијата на Ердоган го загуби апсолутното мнозинство во парламентот

А1он
Владејачката Партија на правдата и развојот на претседателот Реџеп Таип Ердоган го загуби апсолутното мнозинство и нема да може сама да формира влада. Партијата доби