epl

Економија

Џорџ Сорос го намали уделот во компаниите „Епл“ и „Снеп“

А1он
Членовите на Комисијата за хартии од вредност соопштија дека инвестицискиот фонд на Џорџ Сорос го намали својот удел во „Епл“ и „Снеп“ во последниот квартал.
Магазин

ВИДЕО: Самсунг со последната реклама се шегува на сметка на Епл и инфериорноста на Ајфонот

А1он
Компанијата Епл пред неколку дена во продажба го пушти долгоочекуваниот „Ајфон 10“, а тоа беше причина нивниот главен конкурент Самсунг да направи видео со шега
Магазин

„Епл“ порача 70 милиони превитливи дисплеи од „Самсунг“за новиот „Ајфон“

А1он
Компанијата „Епл“ од „Самсунг“ порачала 70 милиони превитливи ОЛЕД дисплеи, кои ќе бидат користени за производство на новиот „АјФон“, објави „Никеи Азијан“. Според весникот, „Самсунг“
Магазин

ЕУ го казнува Епл со една милијарда евра

А1он
Европската комисија ја обвини компанијата Епл за искористување на држвна помош во Ирска, покажуваат првичните резултати од истрагата за даночните олеснувања кои ги доби оваа