epl

Магазин

„Епл“ и „Гугл“ прават апликација што ќе алармира кога некој во близина има коронавирус

А1он
Технолошките компании „Епл“ и „Гугл“ најавија партнерска соработка за развој на технологија за мобилни телефони која ќе ги предупредува корисниците доколку дојдат во контакт со
Свет

Епл ги отвори своите продавници во Кина, кои беа затворени еден месец заради коронавирусот

А1он
Епл официјално ги отвори сите свои продавници во Кина, кои беа затворени поради епидемијата на коронавирус. Според Би-Би-Си, од денес сите 42 продавници на Епл
Економија

Пад на вредноста на акциите на Епл за 2,6 отсто, компанијата за еден ден загуби 34 милијарди долари

А1он
Акциите на Епл во текот на вчерашниот ден од тргувањето во еден момент паднале за 2,6 отсто, што веднаш избришало 34 милиајрди долари од пазарната
Свет

Конгресот ја бара личната преписка на првите луѓе на технолошките гиганти во анти-монополска истрага

А1он
Американскиот Конгрес денеска ја побара личната електронска кореспонденција и други документи на првите луѓе на технолошките компании во САД за да истражи дали постои монолизација
Магазин

Преносните уреди на „Епл“ ќе носат поголеми приходи отколку „Мек“ и „АјПад“

А1он
Аналитичарите на Абов Авалон велат во нова аналзиа велат дека бизнисот на „Епл“ со преносни уреди, како што се „Епл Воч“ и „ЕрПодс“, ќе ги