EP rakomet zeni

Спорт

ВИДЕО: Норвежанките по осми пат станаа европски ракометни шампионки

А1он
Репрезентацијата на Норвешка го освои Европското првенство во ракомет за жени. Норвежанките вечерва во финалето во Хернинг ја совладаа Франција со резултат 22:20 (14:10 полувреме).
Спорт

Со голем пресврт Србија го урна светскиот шампион Холандија

А1он
Репрезентацијата на Србија ја оствари првата победа во воведниот настап на женското ракометно првенство кое се одржува во Данска. Србинките направија голем пресврт и по