ema radukanu

Спорт

Ема Радукану избрана за спортска личност на годината на „Би-Би-Си“

А1он
Тинејџерската шампионка на УС Опен, Ема Радукану, е избрана за спортска личност на годината на „Би-Би-Си“ за 2021 година. Радукану, која тогаш имаше 18 години,
Свет Спорт

ВИДЕО: Британско чудо во Њујорк, преку квалификации до титулата на УС опен

А1он
Британската тенисерка Ема Радукану е сензационална победничка на последниот Гренд слем сезонава, Отворенот првенство на САД. Радукану која има само 18 години, во финалето со