elizabeta vtora

Магазин

Кралицата Елизабета бара некој да ѝ го одржува профилот на Инстаграм, платата потпросечна

А1он
Интересно работно место е отворено во служба на британската кралица Елизабета Втора – на официјалната веб-страница на кралското семејство – The Royal Household, се бара
Свет

Телохранител на британската кралица уапсен со кокаин и кетамин

А1он
Припадник на британските Колдстрим гардисти, чија задача е обезбедување на објектите кои ја претставуваат Круната, е уапсен под сомнение за поседување дрога, јавуваат британските медиуми.
Свет

Британската кралица бара нејзиниот роденден да не се прославува со почесна артилериска стрелба

А1он
Британската кралица Елизабета Втора побара нејзиниот роденден да биде одбележан без почесна плутонска стрелба, соопшти Ај Ти Ви Њуз, посочувајќи дека кралицата сметала дека тоа
Свет

(ВИДЕО) Кралицата Елизабета Втора се обрати до нацијата: Заедно ќе ја пребродиме оваа криза

А1он
Самодисциплина и решителност е пораката која британската кралица Елизабета Втора вечерва им ја испрати на Британците во овие тешки моменти на пандемија на коронавирусот. Ова
Магазин

Принцот Филип предизвика сообраќајка, па одлучи да престане да вози

А1он
Британскиот принц Филип (97) одлучи доброволно да престане да вози, еден месец по сообраќајката што ја предизвика и во која беа повредени две жени, соопшти