elizabeta vtora

Магазин

Уште една љубовница на Чарлс трети почина набргу по принцезата Дијана, заврши трагично

А1он
Забранетата романса меѓу Камила и кралот Чарлс, додека тој сè уште беше принц и оженет со принцезата Дијана, им е добро позната на сите, но
Свет

Паника кај персоналот во кралското семејство: Фрчат откази поради доаѓањето на кралот Чарлс

А1он
Додека кралот Чарлс III се преселува во Бакингемската палата, стотици членови на персоналот кои со години го поддржуваа како принц од Велс сега се изложени
Свет

ВИДЕО: Чарлс трети одвај ги задржа солзите на обраќањето во Парламентот, го цитираше и Шекспир

А1он
Кралот Чарлс Трети денес изгледаше на работ на солзи додека Парламентот ја пееше „Господе спаси го кралот“, откако за првпат им се обрати на пратениците
Свет

Кралот Чарлс Трети првпат пристигна во британскиот Парламент како монарх

А1он
МИА ЕВРОПА МК Кралот Чарлс Трети првпат пристигна во британскиот Парламент како монарх Лондон, 12 септември 2022 (МИА) – Кралот Чарлс Трети денеска пристигна во
Свет

Кралот Чарлс Трети ќе го предводи кралското семејство во Единбург зад ковчегот на кралицата Елизабета Втора

А1он
Британскиот крал Чарлс Трети ќе го предводи кралското семејство во поворката зад ковчегот на неговата мајка, кога ќе се упати кон катедралата во Единбург, јави
Свет

Ковчегот со телото на кралицата пристигна во Единбург

А1он
Илјадници луѓе беа наредени низ улиците на Единбург додека поминуваше погребната поворка, пренесе АП. Ковчегот со телото на покојната кралица Елизабета Втора пристигна од шкотскиот
Свет

Во Индија е прогласен ден на жалост поради смртта на Елизабета Втора

А1он
Индија прогласи ден на жалост за британската кралица Елизабета Втора, при што знамиња на сите владини згради се на половина копје. Официјалните забавни настани исто
Свет

Принцот Филип – најголемата љубов на кралицата Елизабета Втора

А1он
Британската кралица Елизабета Втора почина во четвртокот, една година и пет месеци по нејзиниот сакан сопруг принцот Филип. Долгиот, бурен и скандали живот на војводата
Свет

Жената која ја глумела Елизабета Втора, а никогаш не ја запознала, заминува во пензија

А1он
Мери Рејнолдс (89), која живее во Епинг, Есекс, била двојничка на кралицата Елизабета Втора цели 34 години. Со оваа работа почнала да се занимава во
Свет

(ВИДЕО) Меган Маркл сепак се појави да ја оплакува кралицата, иако се шпекулираше дека има забрана

А1он
Принцот Хари и принцот Вилијам се чини дека ги оставија настрана своите разлики денес додека заедно ја тагуваа кралицата. Браќата пристигнаа во истиот автомобил додека