el salvador

Свет

Пепел од вулканот Чапарастике стигна до главниот град на Салвадор

А1он
Пепел од вулканот Чапарастике во Салвадор, кој еруптира пред неколку дена дена, стигна до главниот град на државата Сан Салвадор. Активноста на вулканот сепак е слаба
Свет

Илјадници лица се евакуирани во Ел Салвадор поради ерупција на вулкан

А1он
Илјадници лица се евакуирани од област во источниот дел на Ел Салвадор, поради ерупција на вулканот Чапарастика, соопштија властите. Две лица се хоспитализирани поради респираторни проблеми, но