dzonson i dzonson

Свет

Германија ќе ја препорача вакцината на Џонсон и Џонсон за лица постари од 60 години

А1он
Германскиот комитет за вакцини СТИКО ќе ја предложи вакцината против коронавирус на „Џонсон и Џонсон“ за лица постари од 60 години, објави денеска Шпигл. Европското
Свет

Во Канада вакцината на Џонсон и Џонсон ќе се аплицира на лица над 30 години

А1он
Научниот комитет, што ја советува канадската Влада за вакцини против коронавирусот, препорача вакцината на Џонсон и Џонсон да се користи кај лица над 30 години.
Свет

Данска ја забрани вакцината на „Џонсон и Џонсон“

А1он
Данска одлучи да не ја вклучува вакцината на Џонсон и Џонсон во својата програма за имунизација против Ковид-19, објавија локалните медиуми. Минатиот месец Данска прекина
Регион

Бугарија ја одобри вакцината на „Џонсон и Џонсон“

А1он
Вакцината „Џенсен“ на компанијата „Џонсон и Џонсон“ која се дава во една доза, во Бугарија ќе се користи без ограничувања, најави денеска главниот државен здравствен
Свет

Вакцината „Џонсон и Џонсон“ вратена во употреба во САД

А1он
Американската Агенција за храна и лекови (ФДА) и Центрите за контрола и превенција на болести (ЦДЦ) ја укинаа привремената забрана за употреба на вакцините „Џонсон
Свет

САД истражуваат нов смртен случај и хоспитализација по вакцинирање со Џонсон и Џонсон

А1он
Американскиот центар за контрола и превенција на болести (ЦДЦ) истражува смрт на жена од Орегон и хоспитализација на друга жена во Тексас, откако примиле вакцина
Свет

„Џонсон и Џонсон“ верува во својата вакцина и очекува решение со регулаторите

А1он
Компанијата Џонсон и Џонсон има „целосна доверба“ во својата вакцина против Ковид-19 и се надева дека „многу брзо“ ќе се најде решение со регулаторите за
Свет

„Џонсон и Џонсон“ и три други фармацевтски компании тужени за разгорување на епидемијата со лекови за смирување болка во САД

А1он
Четири фармацевтски компании од САД се соочени со судски спорови во неколку окрузи во Калифорнија чии тужители бараат оштета од над 50 милијарди долари поради
Регион

Слободен влез во Словенија и за вакцинираните со Спутник В и Џонсон и Џонсон

А1он
Словенечката Влада направи неколку измени во врска со рестриктивните мерки на границата, вклучително и дозволен влез на нејзина територија без карантин за лица кои се