dzonson i dzonson

Свет

Вакцината „Џонсон и Џонсон“ има многу мала ефиканост против делта-сојот

А1он
Студија која ја направија истражувачи од Универзитетот во Њујорк покажува дека вакцината „Џинсон и Џонсон“ е далеку помалу ефикасна против инфекции на коронавирусот предизвикани од
Свет

И европските власти ја анализираат врската меѓу вакцината на Џонсон и Џонсон и нервни нарушувања

А1он
Европската агенција за лекови (ЕМА) денеска соопшти дека ги анализира податоците за ретки случаи на нарушувања на нервниот систем пријавени меѓу примателите на вакцината на
Свет

ФДА издаде ново предупредување за несакани ефекти на вакцината на Ј&Ј против Ковид-19

А1он
Администрацијата за храна и лекови на САД (ФДА) додаде ново предупредување за вакцините против Ковид-19 на Џонсон и Џонсон (Ј&J) нагласувајќи дека податоците сугерираат дека
Свет

ЕК ќе купи уште 36 милиони дози од вакцината на Џонсон и Џонсон

А1он
Европската комисија ќе го искористи своето право да набави дополнителни 36,7 милиони дози од вакцината против коронавирус на „Џонсон и Џонсон“, изјави денеска портпаролот на
Свет

Компанијата „Џонсон & Џонсон“ уверува дека нејзината вакцина е ефикасна против делта сојот

А1он
Американската фармацевтска компанија „Џонсон & Џонсон“ уверува дека една доза од нејзината вакцина против Ковид-19, исто така, е ефикасна против делта вирусот, со имунолошки одговор
Свет

ФДА: Ќе се фрлат спорните серии вакцини Џонсон и Џонсон

А1он
Американската Управа за храна и лекови (ФДА) синоќа соопшти дека фармацевтската компанија Џонсон и Џонсон ќе мора да фрли повеќе милиони дози вакцина против Ковид-19,
Свет

Фаличните вакцини „Џонсон и Џонсон“ кои стигнаа во Европа нема да се употребуваат

А1он
Европската агенција за лекови (ЕМА) денеска соопшти дека контингентот вакцини на Џонсон и Џонсон, кои се направени за европскиот регион во време кога беше откриена
Свет

Научници најверојатно ја решија мистеријата за згрутчувањето на крвта по вакцинирањето со „Астра зенека“ и „Џонсон и Џонсон“

А1он
Германски научници објавија дека најверојатно ја пронашле причината за ретки, но сериозни згрутчувања на крвта по вакцинирањето со „Астра зенека“ и „Џонсон и Џонсон“. Научниците,
Свет

Белгија паузира со вакцината Џонсон и Џонсон под 41-годишна возраст

А1он
Здравствените власти на Белгија одлучија привремено да ја суспендираат вакцинацијата со Џонсон и Џонсон за лица под 41-годишна возраст откако почина млада девојка, јави дописничката
Свет

Вакцините на Астра Зенека и Џонсон и Џонсон не се препорачуваат во Норвешка

А1он
Вакцините против Ковид-19 на британско-шведската компанија Астра Зенека и Џансен на американската компанија Џонсон и Џонсон не треба да се користат во норвешката програма за